Pearson Journal Of Social Sciences & Humanities

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Yayın ilkeleri


1. PEARSON JOURNAL OF SOCIAL SCIENCES & HUMANITIES Dergisi hakemli, endeksli e-dergi olup, Şubat, Nisan, Haziran, Ağustos, Ekim, Aralık aylarında yayım yapan bir dergidir. Gerekli durumlarda özel ya da ek sayılar da yayınlanabilir.

2. PEARSON JOURNAL OF SOCIAL SCIENCES & HUMANITIES, SOSYAL BİLİMLER alanında yapılmış çalışmaları yayınlayan bir dergidir. Yalnızca özgün bilimsel makalelere ilişkin metinleri yayınlar. Ayrıca, sunulduğu yer, toplantı ve tarihin kaydedilmesi ile başka bir yerde yayınlanmamış olması şartıyla kongre ve sempozyum bildirileri de makale çalışması olarak yayınlanabilir. Ancak bu yayın etkinliğinden kaynaklanması muhtemel herhangi bir sorunun sorumluluğu yazara aittir.

3. PEARSON JOURNAL OF SOCIAL SCIENCES & HUMANITIES'ya gönderilen yazıların daha önce herhangi bir mecrada yayınlanmamış olması ve sisteme eklendiğinde bir başka yayın organının yayın değerlendirme sürecinde bulunmaması gerekir.

4. PEARSON JOURNAL OF SOCIAL SCIENCES & HUMANITIES'da yayınlanması için çalışma göndermek isteyenlerin, yazılarını Online Makale Gönderme butonu üzerinden kayıtlarını oluşturmaları ve sistem üzerinden  göndermeleri gerekir.

5. Başvurunun yapılmasından yazının yayınlanması aşamasına kadar uzanan süreçteki bütün işlemler elektronik ortamda gerçekleşir.

6. Yayınlanması için PEARSON JOURNAL OF SOCIAL SCIENCES & HUMANITIES'ya gönderilen yazıların basım ve yayın hakları dergiye devredilmiş olur. Bu yazılar dergi yönetiminden izin alınmaksızın bir başka yayın organında yayınlanamaz, çoğaltılamaz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

7. PEARSON JOURNAL OF SOCIAL SCIENCES & HUMANITIES yayınlamış olduğu metinleri yaygınlık sağlamak adına indekslenme ve sosyal medya gibi çeşitli mecralarda yayınlayabilir.

8. PEARSON JOURNAL OF SOCIAL SCIENCES & HUMANITIES y'a  gönderilmiş yazılardan kaynaklanması muhtemel herhangi bir yasal, hukuksal, ekonomik ve etik sorumluluk, söz konusu yazı yayınlanmış olsa bile yazarlarına aittir. Dergi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.

9. PEARSON JOURNAL OF SOCIAL SCIENCES & HUMANITIES  yayın dilleri: Türkçe, İngilizce, Rusça, Azerbaycan Türkçesi, Kazakistan Türkçesidir.

10. Dergimiz makale başvuru ücreti 450 TL'dir (ücret ÜAK’ın doçentlik kriterleri gereği ücret peşin olarak  alınmaktadır). Makalenizi sistemimiz üzerinden yükledikten sonra editörümüz sizinle iletişime geçerek ödeme hakkında bilgi verecektir. Dergi başvuru ücreti dışında, makalenizin yayınlanması için herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.
 

   ÜAK’ın 7 Mart 2019 tarihli Genel Kurulunda alınan karar metni aşağıdaki gibidir
   Aşağıdaki dergiler doçentlik başvuru şartlarında (beyannamede) kullanılabilir: 
          • Makale başvurusu sırasında -kabul/red şartına bağlı olmaksızın- ücret alan dergiler
          • Abonelik usulü ile çalıştığı halde ilgili makaleyi açık erişimli yapmak için ücret talep eden dergiler
          • Makale basımı sürecinde yazarlardan herhangi bir ücret talep etmeyen dergiler

 

İlgili link aşağıdadır (44. Madde)
http://www.uak.gov.tr/duyuru/2020E_S%C4%B1kcaSorulanSorularveCevaplar%C4%B1_14102020.pdf


Advanced Search


Announcements


    ARALIK SAYISI

    Değerli Bilim İnsanları, Aralık Sayımız İçin Makalenizi 01 Aralık Tarihine Kadar Yükleyebilirsiniz.    EYLÜL SAYISI 

    Değerli Bilim İnsanları, Eylül Sayımız Yayınlanmıştır.Address :19 Mayıs Mahallesi, 34360 Şişli, İstanbul, TURKEY
Telephone :+905375792878 Fax :
Email :journalpearson@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri